Oferta

NAPRAWA LAPTOPÓW

Jeżeli Twój laptop uległ awarii, pod żadnym pozorem nie działaj na własną rękę. Taka manualna ingerencja może pogorszyć obecną sytuację, która najczęściej wymaga tylko kosmetycznych zabiegów z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi. Firma ASKOMP oferuje swoje wsparcie w następujących przypadkach:

Wymiana układów BGA

Rozpoznanie: Uruchamiasz swój laptop, ale na matrycy nie pojawia się żaden obraz? Najprawdopodobniej został uszkodzony układ BGA.

Naprawa: Wymontowanie z Twojego komputera płyty głównej i usunięcie wadliwego chip’a, a następnie osadzenie nowego zamiennika. Po dokonaniu wymiany, pojawi się oczekiwany obraz.

Naprawa zalanego laptopa

Rozpoznanie: Twój laptop został zalany? Nawet przy niewielkim zalaniu należy wyjąć baterię i skontaktować się z nami.

Naprawa: Rozmontowanie laptopa i dokładne wyczyszczenie zalanej płyty głównej przy pomocy odpowiednich środków chemicznych, które likwidują wodę z zalanej powierzchni.

Naprawa układów zasilania i zasilaczy

Rozpoznanie: Twój laptop nie ładuje się, mimo wpiętej ładowarki? A może za każdym razem musisz podważać wtyk, niszcząc przy tym gniazdo ładowania?

Naprawa: Naprawa lub wymiana gniazda zasilania, weryfikacja i pomiar napięcia zasilacza. Powyższe czynności rozwiążą Twój problem z ładowaniem i koniecznością ciągłego wyginania kabla.

Czyszczenie z kurzu

Rozpoznanie: Twój laptop wyłącza się bez powodu lub nadmiernie się nagrzewa? Najprawdopodobniej jest to problem z układem chłodzącym. Zlekceważenie tego przypadku prowadzi najczęściej do uszkodzenia newralgicznych układów na płycie głównej a nagłe wyłączanie nawet do uszkodzenia twardego dysku.

Naprawa: Rozmontowanie laptopa i całego układu chłodzącego, wyczyszczenie i konserwacja obudowy, podzespołów i wentylatora, usunięcie i nałożenie nowej pasty termoprzewodzącej na procesor oraz kartę graficzną. Akcja całkowicie zapobiegnie kolejnym resetom laptopa oraz jego przegrzewaniu na długi okres czasu.

Wymiana matryc LCD

Rozpoznanie: Matryca w Twoim laptopie uległa uszkodzeniu? A może obserwujesz migotanie obrazu przy jej poruszaniu?

Naprawa: Wymiana matrycy lub weryfikacja i wymiana taśm sygnałowych.

ZGŁASZANIE AWARII

Awarię komputera możesz zgłosić telefoniczie lub mailowo. Kniknij poniżej.

Kontakt